Ајакс му дозволил на Тен Хаг да почне преговори со Манчестер Јунајтед

Светското првенство во Катар го доби костурот откако вечерва во Доха беа извлечени групите. Иако не се познати сите учесници, недостигаат уште три селекции за пополнување на комплетната бројка, сепак, веќе се познати сите натпревари и календарот на натпреварување.

Мундијалот ќе го отвори домашната селекција на Катар во дуелот против Еквадор.

ГРУПНА ФАЗА

Понеделник, 21 ноември
Група А: Катар – Еквадор
Група А: Сенегал – Холандија
Група Б: Англија – Иран
Група Б: САД – Велс или Шкотска / Украина

Вторник, 22 ноември
Група Ц: Аргентина – Саудиска Арабија
Група Ц: Мексико – Полска
Група Д: Франција – Перу или Австралија / Обединети Арапски Емирати
Група Д: Данска – Тунис

Среда, 23 ноември
Група Е: Шпанија – Костарика или Нов Зеланд
Група Е: Германија – Јапонија
Група Ф: Белгија – Канада
Група Ф: Мароко – Хрватска

Четврток, 24 ноември
Група Г: Бразил – Србија
Група Г: Швајцарија – Камерун
Група Х: Португалија -Гана
Група Х: Уругвај – Јужна Кореја

Петок, 25 ноември
Група А: Катар – Сенегал
Група А: Холандија – Еквадор
Група Б: Англија – САД
Група Б: Велс или Шкотска / Украина – Иран

Сабота, 26 ноември
Група Ц: Аргентина – Мексико
Група Ц: Полска – Саудиска Арабија
Група Д: Франција – Данска
Група Д: Тунис – Перу или Австралија / Обединети Арапски Емирати

Недела, 27 ноември
Група Е: Шпанија – Германија
Група Е: Јапонија – Костарика или Нов Зеланд
Група Ф: Белгија – Мароко
Група Ф: Хрватска – Канада

Понеделник, 28 ноември
Група Г: Бразил – Швајцарија
Група Г: Камерун – Србија
Група Х: Португалија – Уругвај
Група Х: Јужна Кореја – Гана

Вторник, 29 ноември
Група А: Холандија – Катар
Група А: Еквадор – Сенегал
Група Б: Велс или Шкотска / Украина – Англија
Група Б: Иран – САД

Среда, 30 ноември
Група Ц: Полска – Аргентина
Група Ц: Саудиска Арабија – Мексико
Група Д: Тунис – Франција
Група Д: Перу или Австралија / Обединети Арапски Емирати – Данска

Четврток, 1 декември
Група Е: Јапонија – Шпанија
Група Е: Костарика или Нов Зеланд – Германија
Група Ф: Хрватска – Белгија
Група Ф: Канада – Мароко

Петок, 2 декември
Група Г: Камерун – Бразил
Група Г: Србија – Швајцарија
Група Х: Јужна Кореја – Португалија
Група Х: Гана – Уругвај

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...