Адријана Лима ги следи светските модни трендови и во доцната бременост (ФОТО)


Изгледа дека Адријана Лима исто како Ријана одлучи да ја прослави бременоста со предизвикувачки комбинации на облека.

Адријана во последно време е често во јавноста, а секој пат ја воодушевува публиката со својот предизвикувачки стајлинг.

Бремената Адријана ги покажа облините кога се појави во прекрасен фустан украсен со се попопуларниот животински принт.

Фустанот, како и наметката што ја носеше го потпишува модната куќа „Роберто Кавали“, а поранешната манекенка го привлече вниманието на своето деколте со впечатливо сребрено-црно блескаво ланче и црн појас.

Адријана беше доминантна и на премиерата на „Елвис 2“, во окер фустан од ориентален стил. Фустанот украсен со бисери, со исечени делови, дополнително ја истакна фигурата на идната мајка и уште еднаш ја истакна убавината на трудниците.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...