Активирана бомба пред деловен простор во Подгорица – оштетени се возила

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, како дел од својата изборна кампања повторно излезе од фрижидер, но овој пат директно влезе во студиото на ТВ „Пинк“.

Водителката му отвори врата за да влезе во студиото, каде што беше пречекан од други водителки и публика.

Тој претходно објави спот во кој му излезе од фрижидер на едно семејство.

В недела на 3 април во Србија се одржуваат претседателски и парламентарни избори, на кои Вучиќ повторно е кандидат.

Според последните анкети, една третина од граѓаните на Србија немаат намера да излезат на изборите. Анкетите предвидуваат победа на актуелниот претседател Александар Вучиќ во првиот круг, а за владејачката коалиција предводена од „напредните“ (СНС) повеќе од половина во парламентот.

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...