Активистот Арианит Џафери и се заканува на Владата со крвопролевање

Во една од објавите на социјалните мрежи на градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари во кој тој бара оставка од Владата на Република Северна Македонија, граѓанскиот активист на Еко Гуерила, Арианит Џафери, реплицираше со еден заканувачки јазик кон влада, информира opinionshqip.live

Ова е една од репликите на Џафери:

„Тука ќе гори оган и ќе се пролее крв“.

Инаку Аријанит Џафери е познат како близок пријател на кандидатот на Алијансата за Албанците за градоначалник на општина Тетово, Вулнет Мурсели, кого постојано го поддржува.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ утре одбележува 21 годишнина од своето постоење

Демократската унија за интеграција (ДУИ)  утре на 5 јуни по повод 21-годишнината од своето постоење со свечен коктел во хотелот " Александар палас" во...

Славната пејачка се обрати кон хејтерите: „Јас сум во мојата дебела фаза, па што?“

Музичарката со албанско потекло Бебе Реџа сподели фотографија од нејзиниот стомак на Твитер откако видела како луѓето го бараат нејзиното име со зборот „дебела“...

Директорот на Nvidia: Секој може да програмира со помош на вештачка интелигенција

Вештачката интелигенција значи дека секој сега може да биде компјутерски програмер бидејќи сè што треба да направи е да „разговара со компјутерот“, изјави денеска...

Зеленски: Најмалку 500 украински деца загинаа во војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека најмалку 500 украински деца биле убиени во војната на Русија против неговата земја. Тој го изјави ова...