Алер успешно опериран, ќе паузира неколку месеци


Новиот напаѓач на Борусија Дортмунд, Кристиан Алер беше успешно опериран откако му беше дијагностициран тумор на тестисите и ќе биде надвор од терените неколку месеци, потврија од клубот.

Репрезентативецот на Брегот на Слоноватак Коска дојде во Борусија Дортмунд од Ајакс за 35 милион евра, но 12 дена подоцна мораше да ги напушти подготовките бидејќи му беше дијагностициран тумор.

„Операцијата беше успешна. Се уште се разговара за понатамошниот тек на лекувањето, бидејќи има различни мислења. Тој сигурно ќе биде надвор од терените неколку месеци, а се надевам дека наскоро ќе објавиме поконкретни детали“, изјави докторот.

Тој минатата сезона постигна 34 гола за Ајакс, од кои 11 во Лигата на шампионите во осум натпревари.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIКристијано Роналдо постави два рекорди за време на дуелот...

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...