Али Ахмети: Европа не е Русија, Македонија не е Украина

Северна Македонија не е Украина и Европа не е Русија за опозицискиот лидер со зелена кошула излезе и протестира како еден WANNABE ZELENSKI од АлиЕкспрес.

Вака преку Фејсбук статус се изрази претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, по усвојувањето во Собрание на францускиот предлог преку кој се отвори патот за интеграција во Европската Унија на Република Северна

„И очекувано, регресивните сили во служба на странските агенди потфрлија и граѓаните не ги поддржаа. Денеска, победи европска Македонија и прогресивните сили во државата, денес победи соживотот, иднината и надежта. Честитки за граѓаните, честитки за државата. ВРАЌАЊЕ НАЗАД НЕМА!„ напиша Ахмети.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...