Анчелоти ќе го предводи Реал против Челси


Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, вечерва ќе го предводи својот тим против Челси, во првиот четврт-финален натпревар во Лигата на шампионите.

Клубот потврди дека искусниот тренер повеќе не е заразен со коронавирусот.

Анчелоти ќе му се приклучи на тимот, бидејќи поради коронавирусот вчера не отпатува во Лондон.

Карло Анчелоти, две години од својата богата кариера мина на „Стенфорд Бриџ“, Тој го предводеше Челси од 2013 до 2015 година.

Анчелоти и неговите играчи, вечерба ќе играат против Челси и традицијата. Реал на последните пет гостувања во Англија нема победа, клубот забележал три порази.

Текстот Анчелоти ќе го предводи Реал против Челси е превземен од МАКФАКС.

ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Сопругата на Канје Вест се појави во црква во морбидно издание

255 Раперот Канје Вест се ожени со Бјанка Сенсори пред неколку месеци, а парот привлекува големо внимание на јавни места. Така, тие се појавија во...

Анастасија Ражнатовиќ насмеана покрај Немања Гудељ по загубата на бебето

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се поддржуваат еден со друг и во најтешките и во најубавите денови. Српскиот пар прослави за победата на тимот...

Битиќи со германските компании: Нудиме поволно деловно опкружување, стратешки предности и силна владина поддршка

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари средба со делегацијата...

Шакира има НОВА ЉУБОВ? Пејачката видена на јахта со познат спортист (ФОТО)

170 Колумбиската пејачка Шакира повторно го привлече вниманието поради приватниот живот, но сега причината не е нејзиниот поранешен партнер, туку некој за кој се...

Груби присуствуваше на редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...