Анчелоти сака да го врати Де Томас во Реал


Реал Мадрид има намера да го врати Раул Де Тома на „Сантијаго Бернабеу“. Шпанскиот репрезентативец би дошол на местата на Маријано Дијаз и Лука Јовиќ. Овие двајца ќе го напуштат клубот во летниот преоден рок.

Напаѓачот на Еспањол игра одлично, сезонава постигна 15 гола, тој минал низ сите помлади категории на Реал Мадрид.

Играше на бројни позајмици, одигра извонредно за рајо Ваљекано, во сезоната 2018/19 и тогаш Реал го продаде во Бенфика за 20 милиони евра.

По една сезона во португалскиот клуб, Еспањол реши да го купи за 15 милиони.

Од доаѓањето во Еспањол постигна 43 гола на 85 натпревари, па го привлече вниманието кон големите клубови.

Реал Мадрид би можел да го врати по три години, и Де Томас да биде алтернатива за Карим Бензема.

Ерлинг Халанд е тешка мета, желба број еден е Килијан Мбапе, но тој нема да му биде конкуренција на Бензема, бидејќи игра како лево крило.

Раул Де Томас не е евтин, Еспањол бара помеѓу 30 и 40 милиони евра за него.

©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Сопругата на Канје Вест се појави во црква во морбидно издание

255 Раперот Канје Вест се ожени со Бјанка Сенсори пред неколку месеци, а парот привлекува големо внимание на јавни места. Така, тие се појавија во...

Анастасија Ражнатовиќ насмеана покрај Немања Гудељ по загубата на бебето

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се поддржуваат еден со друг и во најтешките и во најубавите денови. Српскиот пар прослави за победата на тимот...

Битиќи со германските компании: Нудиме поволно деловно опкружување, стратешки предности и силна владина поддршка

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари средба со делегацијата...

Шакира има НОВА ЉУБОВ? Пејачката видена на јахта со познат спортист (ФОТО)

170 Колумбиската пејачка Шакира повторно го привлече вниманието поради приватниот живот, но сега причината не е нејзиниот поранешен партнер, туку некој за кој се...

Груби присуствуваше на редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...