Анчелоти за освојувањето на титулата во ЛШ: Сите пресврти ги направивме поради една работа


Како најава за европскиот Суперкуп против Ајнтрахт Карло Анчелоти имаше интервју за официјалната страна на УЕФА.

Пред натпреварот со германскиот тим сеќавањата се уште се свежи од она што Реал го направи минтата сезона кога Реал елиминираше три големи ривали на патот до титулата. За Анчелоти овој трофеј во Лигата на шампионите е посебен затоа што ги гледале како аутсајдери во сите четири нокаут рунди.

„Сеќавањата од титула во ЛШ и од трите пресврти се уште се свежи. Сите пресврти ги направивме поради една прчина, порди хемијата која владее на стадионот и помеѓу играчите“, кратко порача Анчелоти.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО) Изјави на премиерот Ковачевски, министерот Меџити и амбасадорката Агелер

Изјави на премиерот Димитар Ковачевски, министерот за здравство Фатмир Меџити и амбасадорката на САД, Анџела Прајс Агелер по посетата на реновираниот дел на Универзитетската...

(ВИДЕО) Запалено градското собрание во градот Бордо на синоќешните протести во Франција

Според извештаите на француското МВР, на вчерашните протести ширум земјата излегле над еден милион луѓе, а поради немирите низ целата земја биле уапсени 80...

(Видео) Огромен пожар во Истанбул: Огнена стихија зафати хотел, две лица загинаа

Две лица загинаа, а уште две се повредени во пожар што рано утринава избувна во седумкатен хотел во Истанбул. Причината за пожарот засега не е...

24 години од бомбардирањето на НАТО врз Југославија

На 24 март 1999 г. НАТО без одлука на Советот за Безбедност на ОН, започна терористички напад врз СР Југославија. Најмладата жртва на агресијата...

Елмас и Чурлинов ја скршија цврстата Малта на „Тодор Проески“

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНа Арената „Тодор Проески“, Македонија вечерва забележа победа против...