Aртета за елиминацијата: Разочарани сме, но сега е јасно – имаме 11 финалиња во Премиер лигата!Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓


Арсенал испадна од Лига Европа, откако Спортинг Лисабон беше подобар на пенали, по што тренерот Микел Артета кажа дека е разочаран.

Артета не е среќен со елиминацијата од европското натпреварување, но кажа дека пред нив следат важни натпревари и борбата за титулата во Премиерлига.

„Разочарувањето е тука, но барем сега е јасно. Имаме 11 натпревари и 11 финалиња во Премиерлигата. Мора да ја вратиме енергијата на терен. Сакавме да играме во следна фаза, но тоа не се случи“, кажа Артета.

ТОП ВЕСТИ

Одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографии » opserver.mk

 Новите Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G  целосно ќе ве освојат оваа пролет со својата функционалност, достапност и секако, со уште подобрената...

Италија ја ограничи употребата на податоците на италијанските корисници од апликацијата ChatGPT

Италијанската агенција за заштита на податоци денеска објави дека отворила истрага против апликацијата ChatGPT на OpenAI поради сомневање за прекршување на правилата за...

Зеленски и шефовите на странски држави и влади оддадоа почит на жителите на Буча убиени од руските агресори

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, заедно со повеќе шефовите на странски држави и влади им оддаде почит на жителите на Буча убиени од...

Работната група за уставните измени ќе работи и без ВМРО-ДПМНЕ

Ако ВМРО-ДПМНЕ одбие да се вклучи во работната група за уставните измени, тоа ќе биде негативно за процесот кој треба да ја одреди иднината...

Груби се сретна со в.д. Германскиот амбасадор Ото Граф: Уставни промени годинава!

Скопје, 31 март – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, се сретна со в.д. амбасадорот...