Атлетико го победи Манчестер Јунајтед, Арсенал во одлична форма 🎥


Попладнево беа одиграни неколку возбудливи пријателски натпревари.

Атлетико Мадрид му го нанесе првиот пораз на Манчестер Јунајтед во предсезоната.

Единствениот гол на мечот за „јорганџиите“ го реализираше Жоао Феликс во 86 минута, после додавање на Алваро Мората.

Арсенал покажа дека е спремен за новата сезона и веќе е во одлична форма. На „Емирати“ ја прегази Севиља со 6:0, во натпревар во кон блескаше Габреил Жесус.

Бразилецот постигна хет-трик, два гола беа дело на Сака, а во пистата стрелци се запиша и Нкетија.

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...