Атлетико Мадрид не може да регистрира играчи


Атлетико Мадрид се најде во незгодна ситуација и не може да пријавува нови играчи, бидејќи ја надмина границата за плати за 100 милиони евра.

Вчера претседателот на клубот Енрике Сересо потврди дека Атлетико има договор со Аксел Витсел, кој е слободен играч, но за да го регистрира клубот мора да се ослобиди од некој играч.

Трансферот на Витсел не може да се финализира токму поради финансиската состојба, пишува „Марка“.

Атлетико сака да се раздели со Антоан Гризман, кој има една од највисоките плати. Французинот минатото лето се врати во клубот на позајмица од две години.

Сепак, неговото напуштање нема целосно да го реши проблемот и „јорганџиите“ можеби ќе треба да се разделат со уште некој важен играч како Жоао Феликс.

ТОП ВЕСТИ

Али Ахмети од Чаир: Се залагаме за целосна родова еднаквост

Демократската унија за интеграција вечерва одржа форум под мото „Лице в лице за еднакви можности“, во организација на Секретаријатот за еднакви можности - огранокот...

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...