admin

4728 POSTS0 COMMENTS
https://redakcija.mk

Моментите на ферплеј што минаа незабележано: Комити и Чкембари заеднички скандираа во чест на своите починати другари

Во целата медиумска бура што се крена по ракометното дерби меѓу Вардар и Пелистер, незабележано помина еден момент кога припадниците на двете навивачки...

Џенифер Лопез и Бен Афлек разменија нежности на црвениот тепих (ФОТО)

Џенифер Лопез и Бен Афлек се појавија на премиерата на филмот „Air“. Популарниот пар блесна на црвениот тепих, а не се воздржаа да...

Сане доби клоца од Тухел на првиот тренинг🎥

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНовиот тренер на Баерн Минхен, Томас Тухел денес го...

Одберете го вашиот сончев витамин

Можете ли да погодите кој витамин е познат како сончев витамин? Ако одговоривте витамин Д, во право сте. Витаминот Д природно се синтетизира преку...

„Oneweb“ ги постави последните 36 сателити од првата група » opserver.mk

Апасиев: Единствен пример на повеќејазични униформи во разни делови се среќава само во Босна и Херцеговина – како пример на нефункционална западнобалканска федеративна...

Европол издаде предупредување за употреба на четботот со вештачка интелигенција „ChatGPT“ за криминални цели

Четботовите со вештачка интелигенција, како што е „ChatGPT“  имаат темна страна и се подложни на криминална злоупотреба, предупреди денеска Европол, јави ДПА. Европол објави...

Нагелсман може да го наследи Конте во Тотенхем

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIБаерн Минхен се одлучи на изенадувачки потег и му...

Русите изминатиот ден погодија 17 населби во регионот Харкив

Руските војници во изминатиот ден погодија најмалку 17 гранични населби во областите Харков, Купјанск и Чухуив во регионот Харков. Конкретно, Купјанск, Липци, Стрилеча,...

Stay Connected

0FansLike
3,755FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографии » opserver.mk

 Новите Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G  целосно ќе ве освојат оваа пролет со својата функционалност, достапност и секако, со уште подобрената...

Италија ја ограничи употребата на податоците на италијанските корисници од апликацијата ChatGPT

Италијанската агенција за заштита на податоци денеска објави дека отворила истрага против апликацијата ChatGPT на OpenAI поради сомневање за прекршување на правилата за...

Зеленски и шефовите на странски држави и влади оддадоа почит на жителите на Буча убиени од руските агресори

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, заедно со повеќе шефовите на странски држави и влади им оддаде почит на жителите на Буча убиени од...

Работната група за уставните измени ќе работи и без ВМРО-ДПМНЕ

Ако ВМРО-ДПМНЕ одбие да се вклучи во работната група за уставните измени, тоа ќе биде негативно за процесот кој треба да ја одреди иднината...

Груби се сретна со в.д. Германскиот амбасадор Ото Граф: Уставни промени годинава!

Скопје, 31 март – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, се сретна со в.д. амбасадорот...