admin

4728 POSTS0 COMMENTS
https://redakcija.mk

(ФОТО) ПРОДОЛЖЕНИЕ: Двајца загинати, 29 повредени во руски ракетен напад врз Славјанск

Најмалку две лица загинаа, а 29 се повредени во денешните руски ракетни напади врз градот Славјанск во областа Доњецк. Павло Кириленко, шеф на регионалната...

ФОТО: Розовата комбинација на Брук Шилдс е вистинска пролетна инспирација

Брук Шилдс е една од најомилените актерки во Холивуд откако првпат ја запознавме во 1980 година, како главен лик во филмот „Сината лагуна“....

Лејди Гага фотографирана како Харли Квин на сетот на филмот „Joker: Folie à Deux“

Лејди Гага беше видена на снимањето на филмот „Joker: Folie à Deux“ во саботата во Њујорк. Сцената ја прикажува Гага на скалите на...

Сити спреми нов договор, Халанд најплатен во Премиер лигата

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIЕрлинг Халад во својата прва сезона во дресот на...

Ал Пачино на романтична вечера со 54 години помладата партнерка (ФОТО)

Холивудскиот актер Ал Пачино ужива во љубовта со пет децении помладата партнерка. Ал Пачино е снимен за време на романтичен состанок со неговата 54...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Осип и црвенило: Ким Кардашијан со години се бори со автоимуна болест (ФОТО)

Ким Кардашијан со години страда од хронично кожно заболување. Познатата ријалити ѕвезда за првпат развила псоријаза во нејзините 20-ти години и тогаш успеала да...

Елмас и Чурлинов ја скршија цврстата Малта на „Тодор Проески“

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНа Арената „Тодор Проески“, Македонија вечерва забележа победа против...

Stay Connected

0FansLike
3,755FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографии » opserver.mk

 Новите Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G  целосно ќе ве освојат оваа пролет со својата функционалност, достапност и секако, со уште подобрената...

Италија ја ограничи употребата на податоците на италијанските корисници од апликацијата ChatGPT

Италијанската агенција за заштита на податоци денеска објави дека отворила истрага против апликацијата ChatGPT на OpenAI поради сомневање за прекршување на правилата за...

Зеленски и шефовите на странски држави и влади оддадоа почит на жителите на Буча убиени од руските агресори

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, заедно со повеќе шефовите на странски држави и влади им оддаде почит на жителите на Буча убиени од...

Работната група за уставните измени ќе работи и без ВМРО-ДПМНЕ

Ако ВМРО-ДПМНЕ одбие да се вклучи во работната група за уставните измени, тоа ќе биде негативно за процесот кој треба да ја одреди иднината...

Груби се сретна со в.д. Германскиот амбасадор Ото Граф: Уставни промени годинава!

Скопје, 31 март – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, се сретна со в.д. амбасадорот...