admin

4728 POSTS0 COMMENTS
https://redakcija.mk

Починати и голем број повредени во судир меѓу туристички и школски автобус во Турција

Најмалку едно лице загина, а 49 се повредени во сообраќајна несреќа во Турција во која учествуваше туристички автобус. Засега не е познато како дошло до...

Додик: Се обидуваат да ме уапсат

Милорад Додик, членот на Претседателството на БиХ, изјави дека се „подготвува негово апсење“ врз основа на законот за негирање на геноцидот кој неодамна го...

Министерот Османи во Астана се сретна со претседателот Токаев и министерот Тлеуберди

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, оствари одвоени средби со Министерот за надворешни работи на Казахстан, Мухтар Тлеуберди, како и...

Заев: Не знам до каде е истрагата

Заев: Не знам до каде е истрагата, одлуката за Филипче ќе ја донесам врз основа на експертскиот извештај. Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека врз...

Драстично намалени водостоите на повеќето реки, Преспанско Езеро 11 сантиметри под апсолутниот минимум

Водостоите на повеќето реки во земјава се под просекот за септември, покажуваат денешните хидролошки мерења. Некои се преполовени, а подрастични намалувања бележат Сатеска кај Ботун,...

Амбасадорката Галовеј: Заштитете ги шумите и биодиверзитетот!

Ако се продолжи со недоволната грижа за шумите, преку лошото менаџирање, шумските пожари и дивото сечење, наскоро ќе се видат негативните влијанија врз животната...

ВМРО-ДПМНЕ најави поднесување предлог до Собранието за разрешување на Филипче

ВМРО-ДПМНЕ најави поднесување предлог до Собранието за разрешување на Филипче, за СДСМ иницијативата е голо политиканство. ВМРО-ДПМНЕ вчера најави дека доколку до вторник претпладне министерот...

13.000 активни случаи, дневно умираат по дваесеттина

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 13.412 од кои најголем број или 5858 се во Скопје. Во Тетово има 1184 активни случаи, во...

Stay Connected

0FansLike
3,755FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографии » opserver.mk

 Новите Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G  целосно ќе ве освојат оваа пролет со својата функционалност, достапност и секако, со уште подобрената...

Италија ја ограничи употребата на податоците на италијанските корисници од апликацијата ChatGPT

Италијанската агенција за заштита на податоци денеска објави дека отворила истрага против апликацијата ChatGPT на OpenAI поради сомневање за прекршување на правилата за...

Зеленски и шефовите на странски држави и влади оддадоа почит на жителите на Буча убиени од руските агресори

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, заедно со повеќе шефовите на странски држави и влади им оддаде почит на жителите на Буча убиени од...

Работната група за уставните измени ќе работи и без ВМРО-ДПМНЕ

Ако ВМРО-ДПМНЕ одбие да се вклучи во работната група за уставните измени, тоа ќе биде негативно за процесот кој треба да ја одреди иднината...

Груби се сретна со в.д. Германскиот амбасадор Ото Граф: Уставни промени годинава!

Скопје, 31 март – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, се сретна со в.д. амбасадорот...