user1

3449 POSTS0 COMMENTS

Шефот на американската дипломатија: Додик тргна по истиот пат на автократија како Путин

Шефот на американската дипломатија Ентони Блинкен на Твитер го спореди претседателот на Република Српска и лидерот на босанските Срби Милорад Додик со рускиот претседател...

Жичницата од утре ќе работи еден час повеќе

Од утре, сабота (1.04.2023 год), Жичарницата на Средно Водно ќе работи еден час повеќе, односно од 10 до 18 часот. Согласно одлуката за возен ред...

Финска доби зелено светло од Турција за НАТО, Шведска останува во чекалната

Турскиот парламент во Анкара денеска го одобри нацрт-законот со кој Финска и се дозволува влез во НАТО. Турскиот парламент е последниот меѓу 30-те членки на...

Ковачевски – Вучиќ: Пријателството и партнерството меѓу С. Македонија и Србија се продлабочува

Премиерот Димитар Ковачевски, денеска е во официјална посета на Република Србија. На средба со претседателот Александар Вучиќ, се потврди долгогодишното партнерство и пријателство меѓу Република...

1 април – Ден на архивите и на архивистите

Државниот архив претставува значајна научно-историска и културна институција, која во изминатите 72 години е витален склад на историски записи и документи што даваат увид...

ВИДЕО: Уште десет лица се вклучени во случајот со силување малолетничка и изготвување детска порнографија

Поднесена е кривична пријава против десет лица учесници во случајот со малолетничка од Велес која беше силувана и жртва на детска порнографија. Во полициска акција...

Ватикан за состојбата на папата Франциско: Останува во болница уште неколку дена

Папата Франциско (86) помина добра ноќ во болница по хоспитализирањето поради респираторна инфекција, изјави денеска претставник на Ватикан. Повеќе информации за здравствената состојба на папата...

Шерон Стоун зела 13,5 милиони долари помалку од Мајкл Даглас за Basic Instinct

Шерон Стоун на 43. доделување на наградите Muse во Њујорк откри неколку нови детали за филмот „Basic Instinct“ кој ја прослави во 1992 година. „Заработив...

Stay Connected

0FansLike
3,755FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографии » opserver.mk

 Новите Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G  целосно ќе ве освојат оваа пролет со својата функционалност, достапност и секако, со уште подобрената...

Италија ја ограничи употребата на податоците на италијанските корисници од апликацијата ChatGPT

Италијанската агенција за заштита на податоци денеска објави дека отворила истрага против апликацијата ChatGPT на OpenAI поради сомневање за прекршување на правилата за...

Зеленски и шефовите на странски држави и влади оддадоа почит на жителите на Буча убиени од руските агресори

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, заедно со повеќе шефовите на странски држави и влади им оддаде почит на жителите на Буча убиени од...

Работната група за уставните измени ќе работи и без ВМРО-ДПМНЕ

Ако ВМРО-ДПМНЕ одбие да се вклучи во работната група за уставните измени, тоа ќе биде негативно за процесот кој треба да ја одреди иднината...

Груби се сретна со в.д. Германскиот амбасадор Ото Граф: Уставни промени годинава!

Скопје, 31 март – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, се сретна со в.д. амбасадорот...