user1

3449 POSTS0 COMMENTS

Првоаприлски маскенбал во ЗОО Скопје

По повод Светскиот ден на шегата, во сабота на 01.04 со почеток од   12:30 во Зоолошка градина Скопје ќе се одржи Првоаприлски маскенбал. На...

Новинар на Волстрит журнал уапсен во Русија под сомнение за „шпионажа“

Новинарот на Wall Street Journal - Еван Гершкович - е уапсен во Русија под сомнение за шпионажа, соопшти руската Федерална служба за безбедност (ФСБ). Во...

Ѓукановиќ: Уверен сум дека ќе победам на изборите, без оглед на излезноста

Претседателскиот кандидат на Демократската партија на социјалистите, Мило Ѓукановиќ синоќа изјави дека е уверен оти ќе победи во вториот круг од изборите на 2...

Груби: МВР со повисоки плати од месец март

Повисоки плати за 3.086 денари бруто вредност ќе имаат вработените во полицијата во исплатата на платата за месец март. Веста ја соопшти и првиот потпретседател...

Хрватскиот министер за одбрана се сретна со својот украински колега во Одеса

Хрватскиот министер за одбрана Марио Баножиќ во Одеса ја потврди поддршката на Хрватска за Украина на украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников, пренесе агенцијата...

Во мандатот на Спасовски четири покачувања на плата и пет бонус плати исплатени

Со четвртото покачување на платите во МВР во мандат на Спасовски платите за полицаец и инспектор без минат труд се следни: -Покачувањето на платата на...

Џенифер Анистон атрактивна во мини фустан и на 54 години

Џенифер Анистон го одржува својот изглед во одлична форма. 54-годишната филмска ѕвезда мамеше воздишки во мини фустан од Версаче на премиерата на вториот дел...

Огромна соларна дупка ја проби површината на Сонцето, кон нас се движи соларен ветер со голема брзина

Научниците внимателно ја следат ситуацијата за да видат дали ветровите ќе влијаат на магнетното поле на Земјата, сателитите и технологијата. Првата дупка, забележана на...

Stay Connected

0FansLike
3,755FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографии » opserver.mk

 Новите Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G  целосно ќе ве освојат оваа пролет со својата функционалност, достапност и секако, со уште подобрената...

Италија ја ограничи употребата на податоците на италијанските корисници од апликацијата ChatGPT

Италијанската агенција за заштита на податоци денеска објави дека отворила истрага против апликацијата ChatGPT на OpenAI поради сомневање за прекршување на правилата за...

Зеленски и шефовите на странски држави и влади оддадоа почит на жителите на Буча убиени од руските агресори

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, заедно со повеќе шефовите на странски држави и влади им оддаде почит на жителите на Буча убиени од...

Работната група за уставните измени ќе работи и без ВМРО-ДПМНЕ

Ако ВМРО-ДПМНЕ одбие да се вклучи во работната група за уставните измени, тоа ќе биде негативно за процесот кој треба да ја одреди иднината...

Груби се сретна со в.д. Германскиот амбасадор Ото Граф: Уставни промени годинава!

Скопје, 31 март – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, се сретна со в.д. амбасадорот...