user1

3449 POSTS0 COMMENTS

Според СДСМ, протестите не се против францускиот предлог туку неуспешен обид за рушење на Владата

Протестите на антиевропската коалиција предводена од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица не беа прорив последниот европски предлог туку нивната заднина беше неуспешен обид за...

Денеска силно невреме низ цела Македонија

Во текот на денот најпрвин во западните, а попладне и во текот на ноќта и во останатите подрачја ќе има врнежи од дожд, кои...

Денеска едночасовни блокади наместо протест против францускиот предлог

За денеска од 13 до 14 часот најавени се блокади на сообраќајниците во Скопје пред Владата, на патот Велес-Штип, Струмица- Радовиш и Прилеп кај...

Атентат врз екс јапонскиот премиер – Шинзо Абе се бори за живот

Поранешниот јапонски премиер Шинзо Абе е застрелан додека држел говор на изборен митинг, се наоѓа во критична здравствена состојба. За време на говорот кој го...

Албанскиот парламент усвои Резолуција за осуда на геноцидот во Сребреница

Албанскиот парламент на денешната седница усвои Резолуција за осуда на геноцидот во Сребреница и почит кон жртвите. На седницата, која почна со едноминутно молчење, во...

Европарламентарци: Србија итно треба да го преиспита својот став кон Русија

Застапниците во Европскиот парламент сакаат Србија да го преиспита својот став кон Русија, пренесува Euro news. Од почетокот на руската инвазија во Украина официјален Белград...

ОЈО бара притвор за лицето кое пукаше на плоштадот Скендербег

Основното јавно обвинителство денеска побара притвор за лицето кое вчера впери пиштол во демонстрантите на плоштадот Скендербег, а потоа и пукаше во воздух. -ОЈО поведе...

Вечерва нема седница за францускиот предлог

Францускиот предлог попладнево пристигна во Собранието, но за вечерва нема да биде закажана седница за истиот. Од Собранието информираа дека материјлите сега ќе им бидат...

Stay Connected

0FansLike
3,755FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографии » opserver.mk

 Новите Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G  целосно ќе ве освојат оваа пролет со својата функционалност, достапност и секако, со уште подобрената...

Италија ја ограничи употребата на податоците на италијанските корисници од апликацијата ChatGPT

Италијанската агенција за заштита на податоци денеска објави дека отворила истрага против апликацијата ChatGPT на OpenAI поради сомневање за прекршување на правилата за...

Зеленски и шефовите на странски држави и влади оддадоа почит на жителите на Буча убиени од руските агресори

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, заедно со повеќе шефовите на странски држави и влади им оддаде почит на жителите на Буча убиени од...

Работната група за уставните измени ќе работи и без ВМРО-ДПМНЕ

Ако ВМРО-ДПМНЕ одбие да се вклучи во работната група за уставните измени, тоа ќе биде негативно за процесот кој треба да ја одреди иднината...

Груби се сретна со в.д. Германскиот амбасадор Ото Граф: Уставни промени годинава!

Скопје, 31 март – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, се сретна со в.д. амбасадорот...