user1

4337 POSTS0 COMMENTS

Тензии и турната заштитната ограда: Демонстрантите сакаат да влезат во Владата

Големи тензии се случуваат моментално пред Владата на Република Македонија каде демонстрантите ја пробија заштитната ограда и се обидуваат да влезат во Владата. Тие...

Шарл Мишел утре во посета Скопје

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел  утре пристигнува во Скопје во рамки на разговорите за францускиот предлог за преговарачката рамка. Ова за МИА го...

Маричиќ: Нашата иднина сега е во наши раце

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ на денешната прес-конференција со министрите за европски прашања на Финска и Ирска, Тити Тупураинен и Томас...

Нови 290 случаи на корона вирус

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 01.07 до 03.07.2022). Направени се 1.695 тестови,...

Во среда ќе се прска против комарци

Градот Скопје ги известува граѓаните дека на 06.07.2022 година (среда) ќе се врши терестрична и авионска дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против ларви...

Инфлацијата во Турција руши рекорди

Трошоците за живот во Турција во месец јуни пораснале за 78,62 отсто во однос на истиот месец претходната година, турската лира бележи континуиран пад,...

Пукотници на плажа во Валона, има и повредени

Инцидент со пукотници од огнено оружје се случил на плажата Радиме, кај албанскиот приморски град Валона. Како што пренесуваат албанските медиуми има повреди, а туристите...

Приведен уличен дилер на дрога, продавал кокаин и марихуана во Скопје (ВИДЕО)

На 03.07.2022 полициски службеници од Секторот за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи – Оддел за криминалистичка полиција, во координација со полициски...

Stay Connected

0FansLike
3,800FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

ДУИ утре одбележува 21 годишнина од своето постоење

Демократската унија за интеграција (ДУИ)  утре на 5 јуни по повод 21-годишнината од своето постоење со свечен коктел во хотелот " Александар палас" во...

Славната пејачка се обрати кон хејтерите: „Јас сум во мојата дебела фаза, па што?“

Музичарката со албанско потекло Бебе Реџа сподели фотографија од нејзиниот стомак на Твитер откако видела како луѓето го бараат нејзиното име со зборот „дебела“...

Директорот на Nvidia: Секој може да програмира со помош на вештачка интелигенција

Вештачката интелигенција значи дека секој сега може да биде компјутерски програмер бидејќи сè што треба да направи е да „разговара со компјутерот“, изјави денеска...

Зеленски: Најмалку 500 украински деца загинаа во војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека најмалку 500 украински деца биле убиени во војната на Русија против неговата земја. Тој го изјави ова...