user2

77 POSTS0 COMMENTS

Албанската полиција во Драч заплени над 13 килограми хероин

Албанската полиција заплени 13 килограми и 750 грама хероин во пристаништето Драч во автобус кој одржувал релација Драч-Милано. Во официјалното соопштение, полицијата објави детали за...

Турција повторно се тресе – регистриран нов земјотрес во Малатија

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди турската провинција Малатија. Епицентарот на земјотресот бил во областа Акчадаг, соопшти Управата за управување...

Најмалку 15 српски патници меѓу кои и две деца се повредени откако автобус се превртел на пат во Унгарија

Најмалку 15 српски патници меѓу кои и две деца се повредени откако автобусот во кој се превезувале вчера се превртел на пат во Унгарија....

Груби го предизвика ВМРО: Ако не се платат “Пенали” на 6 мај, дали ќе ги усвоете законите?

Првиот вицепремиер Артан Груби уште еднаш реагираше на клеветите на опозицијата за, како што тврдат, неправилности, плаќања и нерегуларни договори за изградбата на Коридорот...

СДСМ: Примерот со Србија каде Бехтел гради со ист закон и договор ја демаскира хајката на ВМРО-ДПМНЕ

Хајката на ВМРО-ДПМНЕ против најголемиот инфраструктурен проект во државата за изградба на коридорите 8 и 10 Д е демаскирана. Со истиот посебен закон и со...

Осомничениот за убиство на македонскиот државјанин во Сончев Брег останува во притвор

Софија – Окружниот суд во Бургас денеска му одреди притвор на 14-годишниот М.А., кој е обвинет за убиство на 49-годишен македонски државјанин во Сончев...

Расте свеста и примената на трансплантацијата на органи

Расте свеста кај македонските граѓани за органодарителството. Последните неколку години направен е голем исчекор и во делот на трансплантологијата. Сепак, за да се изврши...

Сончево со мала до умерена облачност и релативно топло

Сончево со мала до умерена облачност и релативно топло. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд со грмежи. Минималната температура ќе...

Stay Connected

0FansLike
3,800FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

ДУИ утре одбележува 21 годишнина од своето постоење

Демократската унија за интеграција (ДУИ)  утре на 5 јуни по повод 21-годишнината од своето постоење со свечен коктел во хотелот " Александар палас" во...

Славната пејачка се обрати кон хејтерите: „Јас сум во мојата дебела фаза, па што?“

Музичарката со албанско потекло Бебе Реџа сподели фотографија од нејзиниот стомак на Твитер откако видела како луѓето го бараат нејзиното име со зборот „дебела“...

Директорот на Nvidia: Секој може да програмира со помош на вештачка интелигенција

Вештачката интелигенција значи дека секој сега може да биде компјутерски програмер бидејќи сè што треба да направи е да „разговара со компјутерот“, изјави денеска...

Зеленски: Најмалку 500 украински деца загинаа во војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека најмалку 500 украински деца биле убиени во војната на Русија против неговата земја. Тој го изјави ова...