Азар: Не ми се допаѓа ВАР системот


Фудбалерот на Реал Мадрид и белгиски репрезентативец Еден Азар кажа дека би бил најсреќен кога ВАР-технологијата повеќе нема да се користи во спортот.

Азар смета дека ВАР-системот создал проблеми и смета дека видео-технологијата треба да се исфрли од фудбалот.

„Воопшто не ми се допаѓа ВАР-системот. Грешките се дел од фудбалот, дури и судијските“, кажа Азар.

Белгиецот смета дека досега видео-технологијата успеала само да им ја намали возбудата при постигнување гол.

„Кога ќе постигнеме гол, чекаме и го губиме чувството на среќа и возбуда кога ќе ја затресеме противничката мрежа. Повеќе ништо не е исто“, вели Азар.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...