Азар не сака да замине од Реал


Еден Азар и наредната сезона планира да биде дел од Реал Мадрид, открил неговиот брат Килијан. Азар нема место кај Карло Анчелоти и веќе се шпекулира каде би можел да ја продолжи кариерата. Неговиот брат тврди дека Еден сака да се наметне во Мадрид. Азар во 2019 година за сума од 100.000.000 фунти од Челси се пресели во Реал.

„Додека не го покаже својот квалитет тој не сака да си оди од Мадрид. Се докажал во сите клубови каде што играл досега, така ќе биде и со Реал“, рекол Килијан.

Сепак братот на Еден Азар не ја исклучува можноста фудбалерот да го напушти Мадрид.

„Доколку претседателот Перез инсистира тој да си замине, тогаш ќе замине. меѓутоа убеден сум во една работа, Еден има голема желба да покаже дека е најдобар играч во Реал“.

Азар последниот натпревар за Реал го одигра во февруари, против Алавес. На тој меч се повреди и ја заврши сезоната.

©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ утре одбележува 21 годишнина од своето постоење

Демократската унија за интеграција (ДУИ)  утре на 5 јуни по повод 21-годишнината од своето постоење со свечен коктел во хотелот " Александар палас" во...

Славната пејачка се обрати кон хејтерите: „Јас сум во мојата дебела фаза, па што?“

Музичарката со албанско потекло Бебе Реџа сподели фотографија од нејзиниот стомак на Твитер откако видела како луѓето го бараат нејзиното име со зборот „дебела“...

Директорот на Nvidia: Секој може да програмира со помош на вештачка интелигенција

Вештачката интелигенција значи дека секој сега може да биде компјутерски програмер бидејќи сè што треба да направи е да „разговара со компјутерот“, изјави денеска...

Зеленски: Најмалку 500 украински деца загинаа во војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека најмалку 500 украински деца биле убиени во војната на Русија против неговата земја. Тој го изјави ова...

Османи во Будва: Од 1 јули Северна Македонија го презема претседавањето со Процесот за соработка во Југоисточна Европа

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи утре ќе учествува на состанокот на министрите за надворешни работи на Процесот за соработка на Југоисточна Европа (ПСЈИЕ),...