Баерн Минхен го договори трансферот на Мазрауи од Ајакс


Англискиот премиерлигаш Вест Хем дополнително го разбранува летниот пазар со неочекувана одлука да му понуди на Деклан Рајс нов осумгодишен договор според кој ќе заработува 200.000 фунти неделно.

Рајс е член на „чеканите“ веќе половина деценија и е еден од најбараните играчи за претстојниот преоден рок.

Најсериозни кандидати за неговиот потпис се Манчестер Јунајтед и Челси, а се чинеше дека Вест Хем тешко ќе одолее на нападите на англиските великани. Сепак, од источен Лондон стигна јасен сигнал дека тие веќе не се „мал клуб “.

Договорот на англискиот репрезентативец со полуфиналистот во Лига Европа истекува на 30 јуни 2024 година, а ќе биде многу интересно да се види како оваа одлука ќе влијае на иднината на играчот од средниот ред во клубот.

ТОП ВЕСТИ

Samsung SmartThings ги поврзува луѓето со најважните работи < Опсервер

Скопје, С. Македонија – 31 август 2023 година – Samsung Electronics Co., Ltd денеска ги прикажа своите најнови иновации за поврзан дом. За...

Apple ќе го претстави новиот iPhone на 12 септември < Опсервер

На 12 септември Apple ќе претстави нови производи, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација. <!-- <!-- <!-- ...

Специјална соработка за паметниот проектор „The Freestyle“ < Опсервер

Samsung Electronics во соработка со светски познатата корејска група BTS најавија премиера на краток филм во кој SUGA (член на групата), како амбасадор...