Баерн Минхен сака да го купи Садио Мане


Баерн Минхен е силно заинтересиран да го доведе напаѓачот на Ливерпул, Садио Мане, откриваат германските медиуми. Тој треба да биде наследник на Роберт Левандовски кој најверојатно ќе си замине од клубот ова лето.

Спортски директор Хасан Салихамиџиќ се подготвува за преговори со неговиот агент. Финалните разговори ќе се одржат по завршувањето на финалето од Лигата на шампионите во Париз, каде Ливерпул ќе се сретне со Реал Мадрид.

Ливерпул годинава е во игра за четири трофеи, а сезонава Сенегалецот постигна 20 гола и имаше 4 асистенции на 46 натпревари во сите натпреварувања.

 

Текстот Баерн Минхен сака да го купи Садио Мане е превземен од МАКФАКС.

ТОП ВЕСТИ

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...

„ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ“: Ќе наврнат над 40 литри воден талог, Попоски ги предупредува граѓаните, еве каде е најкритично!

Метеорологот Славчо Попоски предупредува дека поројно врнежи од дожд доаѓаат во земјава. Тој истакна дека во текот на денешниот ден на многу места во Македонија...

ВИДЕО: Маж загина набоден од бик на традиционалниот фестивал во Валенсија

Еден човек им подлегнал на повредите откако бил набоден од бик за време на фестивал во источна Шпанија, соопштија денеска властите. Жртвата, која не е именувана,...