Барселона ја доби „мајсторката“ и патува на Ф4 турнирот од Евролигата


Англискиот тим Ливерпул е првиот финалист во Лигата на шампионите откако славеше и на реваншот против Вилјареал со 2:3. Неверојатен меч беше одигран на „Естадио де ла керамика“ вечерва.

Вилјареал воодушеви во првото полувреме и поведе со 2:0, анулирајќи ја негативата од првиот меч на „Енфилд“ со головите на Диа во третата минута и на Френсис Кокелан во 41.минута.

Но, во вториот дел Ливерпул ја покажа силата. Фабињо во 62.минута намали, а Луис Дијаз, кој влезе на почетокот на второто полувреме и го промени текот на мечот, само пет минути подоцна успеа да израмни.

Садио Мане во 74.минута ја искористи својата брзина и направи комплетен пресврт за триумф од 2:3 на Ливерпул и на реваншот во Шпанија. Вилјареал го заврши натпреварот со десетмина поради исклучувањето на Капуе во 86.минута.ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...