Барселона го претстави Кристенсен: Дојдов тука да победувам и да освојувам трофеи!


Aндреас Кристенсен денес и официјално претставен во Барселона. Дефанзивецот кој доаѓа од Челзи откако му заврши договорот потпиша договор до 2026 година.

Кристенсен во Барселона ќе биде замена за Ленгле кој кариерата ќе ја продолжи во Тотенхем како позајмен играч. Данскиот фудбалер ги одработи медицинските прегледи, после што беше претставен на „Ноу Камп“.

„Тука сум за да победувам, тоа ми е главната цел. Имаме голем потенцијал и овој тим мора да освојува трофеи. Се радувам на здравата конкуренција, можам многу да научам од играчите тука. Секој ден ќе давам се од себе и ќе се трудам да учам. Ова за мене е доказ дека соништата се остваруваат, навистина сум горд“, изјави Кристенсен.

Се очекува Барселона да биде и понатаму активна во преодениот рок бидејќи се заинтересирани за услугите на Левандовски, Рафиња и двоецот од Челзи, Алонсо и Азпиликуета.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...