Бејл: Добив фантастичен пречек, се чувствувам како дома!


Герет Бејл беше претставен во Лос Анџелес каде што ја продолжи кариерата после заминувањето од Реал Мадрид.

Велшанецот после пристигнвуањето ја даде и првата изјава во која порача дека се чувствува како дома.

„Ми изгледа дека донесов вистинска одлука. Тука се чувствувам како дома. Кога ги видов навивачите за првпат, ми приредија фантастичен пречек. Возбуден сум и со нетрпение чекам да излезам на теренот“, порача Бејл.

Бејл во овој клуб пристигна како слободен играч, а ќе потсетиме летово за овој клуб потпиша и италијанскиот дефанзивец Џорџо Киелини.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

(Видео) Сондата со примерок од опасниот астероид стигна на Земјата

Сондата со примерок од астероидот Бену слета на Земјата во неделата. Научниците на НАСА се надеваат дека материјалот може подобро да објасни како настанал...

Во Дебар отворен фестивалот “Албански театар во Македонија”

Со претставата „Лет над албанскиот театар” во режија на Ерсон Зимберај, а во изведба на албанскиот театар од Куманово, синоќа  во Центарот за култура...

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...