Белјерин проговори за војната во Украина, обвини за лицемерие и расизам

Роман Абрамович нема да се откаже од фудбалот по санкциите што го принудија да го стави на продажба европскиот шампион Челси по тврдењето на турските медиуми дека е заинтересиран да го купи прволигашот Гозтепе, каде што настапува македонскиот напаѓач Адис Јаховиќ.

Според „Си-ен-ен Турк“, Абрамович неодамна пристигнал во Турција (од Израел) за да преговара со Мехмед Сепил, претседателот на Гозтепе. Сепил го купи клубот од Измир за 7,5 милиони долари во 2014 година и во 2017 ги однесе првпат во Турската суперлига.

67-годишниот Сепил во понеделникот си поднесе оставка од клубот објавувајќи дека ќе ги исполни сите ветувања до крајот на сезоната во мај.

„Мојот приоритет е да формираме нов менаџерски тим, кој ќе го преземе Гозтепе и ќе го крене на повисоко ниво од тоа на кое сега се наоѓа клубот, и тоа со нов ентузијазам“, изјави тогаш Сепил.

Јаховиќ, според турските медиуми, е најплатениот фудбалер во Гозтепе.

ТОП ВЕСТИ

Сити спреми нов договор, Халанд најплатен во Премиер лигата

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIЕрлинг Халад во својата прва сезона во дресот на...

Најневеројатен шверц на луѓе, на српските цариници не им се верувало дека е можно

Неверојатна сцена синоќа доживеале цариниците во Градина. Имено тие ја отвориле хаубата на еден автомобил и внатре виделе жена скриена меѓу моторот и ладилникот...

Почнува летното сметање на времето

Стрелките на часовникот ноќеска во два часот ќе покажуваат три часот. Со промената на сметањето на времето почнува летното сметање на времето и ќе...

Груби: Не сметам, знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени 

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со изјавите шшто доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ дека на власта и недостигаат 10 пратеници за усвојување на уставните измени,...

Ал Пачино на романтична вечера со 54 години помладата партнерка (ФОТО)

Холивудскиот актер Ал Пачино ужива во љубовта со пет децении помладата партнерка. Ал Пачино е снимен за време на романтичен состанок со неговата 54...