Белата кошула е совршена за сите прилики, а тоа го знае и Меган Маркл (ФОТО)


Војвотката од Сасекс одамна ги научила сите модни правила, па добро знае која комбинација е идеална за поло натпревар, каде навивала за својот сопруг.

За многумина омилената бела кошула беше ставена во бели шорцеви кои на кои носеше кафеав кожен ремен.

Косата ѝ беше врзана во опуштена пунџа, додека на лицето ги носеше неизбежните очила за сонце. Со минимална шминка и во рамни сандали, Меган Маркл одлично се вклопи во публиката на натпреварот.

ТОП ВЕСТИ

Петровска – Грам: Враќање на политичкиот дијалог меѓу Белград и Приштина за да се спречи натамошна ескалација

„Инцидентот и тоа што се случува таму нема директно влијание и од информациите со кои досега располагаме и кои ги разменуваме не влијае на...

(Видео) Сондата со примерок од опасниот астероид стигна на Земјата

Сондата со примерок од астероидот Бену слета на Земјата во неделата. Научниците на НАСА се надеваат дека материјалот може подобро да објасни како настанал...

Во Дебар отворен фестивалот “Албански театар во Македонија”

Со претставата „Лет над албанскиот театар” во режија на Ерсон Зимберај, а во изведба на албанскиот театар од Куманово, синоќа  во Центарот за култура...

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...