Белата куќа не заговара промена на режимот во Русија

Mar 4, 2022

[ad_1]

Белата куќа не се залага за промена на режимот во Русија, изјави денеска портпаролката на американскиот претседател Џозеф Бајден, Џен Псаки.

– Ние не заговараме атентат на странски лидер или промена на режимот. Тоа не е политика на САД – изјави Псаки пред новинарите.

Претходно, американскиот републикански сенатор Линдзи Греам повика некој во Русија да го убие претседателот Владимир Путин, пренесува МИА.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ