Бензема не реализира два пенали, но Реал Мадрид пак победи


Реал Мадрид е на чекор до тотула во Ла Лига откако ја победи Осасуна на гости со 1:3. Само теорија има за ривалите кои се далеку зад „кралскиот тим“ бодовно, но набрзо и тоа треба да биде дефинитивно решено.

Реал Мадрид победи иако Карим Бензема вечерва не беше во елемент. Тој не успеа да реализира два пенали, откако домашниот голман Серхио Херера беше поуспешен. Сепак, трите бода отпатуваа за Мадрид.

Давид Алаба донесе предност за гостите во 12.минута, а израмни Анте Будимир една минута подоцна. Но, Марко Асенсио во 45.минута постигна втор погодок за Реал, а триумфот го завери Лукас Васкез во 96.минута.



©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...