Без вода повеќе локации во Куманово

Повеќе локации во Куманово денеска привремено ќе бидат без вода поради дефекти или интервенции на надлежните екипи.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, без вода во текот на денот ќе биде улицата „Фетка Наскова“ бр. 32 и околните објекти поради замена на затворач на водоводна мрежа на станбена зграда.

Поради дефект на водоводната мрежа без вода ќе биде улицата „120“ во населбата Карпош, како и СОУ Перо Наков.

Локалитетот Поток серава ќе биде без вода поради приклучок на водоводна мрежа.

На улицата „Тоде Мендол“ бр. 116 ќе се извршува изместување на водомерна шахта, додека на м.в. Романовски пат порамнување на терен и изнесување на вишок на земја од ископ.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ утре одбележува 21 годишнина од своето постоење

Демократската унија за интеграција (ДУИ)  утре на 5 јуни по повод 21-годишнината од своето постоење со свечен коктел во хотелот " Александар палас" во...

Славната пејачка се обрати кон хејтерите: „Јас сум во мојата дебела фаза, па што?“

Музичарката со албанско потекло Бебе Реџа сподели фотографија од нејзиниот стомак на Твитер откако видела како луѓето го бараат нејзиното име со зборот „дебела“...

Директорот на Nvidia: Секој може да програмира со помош на вештачка интелигенција

Вештачката интелигенција значи дека секој сега може да биде компјутерски програмер бидејќи сè што треба да направи е да „разговара со компјутерот“, изјави денеска...

Зеленски: Најмалку 500 украински деца загинаа во војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека најмалку 500 украински деца биле убиени во војната на Русија против неговата земја. Тој го изјави ова...

Османи во Будва: Од 1 јули Северна Македонија го презема претседавањето со Процесот за соработка во Југоисточна Европа

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи утре ќе учествува на состанокот на министрите за надворешни работи на Процесот за соработка на Југоисточна Европа (ПСЈИЕ),...