Бившиот министер Хајредини: Ќулафкова и за пандемијата ги обвинуваше Албанците!

Поаѓајќи од своите длабоко всадени фашисоидни предрасуди кон Албанците, академик Катица Ќулафкова, убедена дека пандемијата од КОВИД-19 ќе се шири само меѓу албанското население, уште на самиот почеток на болеста, ќе ја даде следната изјава: “Соживотот ќе го плаќаме со живот”. Според тоа, не е неочекуван нејзиниот и не само нејзиниот став, врзан со иднината на МАНУ.

За актуелните проблеми во МАНУ, кои не се нови и за пошироката јавност непознати, во вчерашната колумна објавена во весникот ЛАЈМ, пошироко и аргументирано, пишуваше и академик Абдулменаф Беџети.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...