Ботман објасни зошто го избрал Њукасл пред Милан


Новото засилување на Њукасл, Свен Ботман објасни зошто го избрал англискиот клуб пред Милан.

Двата клуба водеа голема битка за неговиот потпис, на крајот Ботман се пресели во Њукасл за трансфер вреден 40 милиони евра.

Холанѓанецот призна дека сакал да игра во Премиер лигата и верува во амбициозниот проект на Њукасл.

„Амбициозниот проект на Њукасл и можноста да играм во Премиер лигата беа решавачки фактори. Моето мислење за Милан исто така беше добро, но на крајот чувството кое го имав за Њукас беше подобро. Сакав да дојдам во овој клуб уште во јануари. Ваква можност не се пропушта“, изјави младиот дефанзивец.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...