Брант ги врати Дортмунд на победите

Александер Волкановски е подготвен да остави „печат“ на УФЦ пред дуелот со Чен Сунг Џонг, попознат како „Корејскиот зомби“ на УФЦ 273 овој викенд, и признава дека би сакал да влезе во кафезот против Конор Мекгрегор. УФЦ шампионот во перо категорија вели дека не му недостасува мотивација.

„Исто како тие кои се планинари. И тие се искачуваат на планините бидејќи се тука, бидејќи горе е круната, нели? За мене, секогаш било да бидам најдобра верзија од тоа што можам да бидам. Секогаш велам дека сум аутсајдер, но со став дека ќе треба да заслужам да си тука. Секој нареден меч, одам погоре“, вели Австралиецот со македонско потекло.

Тој признава дека би сакал да влезе во кафезот со Мекгрегор, со кого неколку пати се „судрија“ само на социјалните мрежи.

„Сите го врескат неговото име, нели? Сите велат дека тој меч ќе се случи – поради парите, поради вниманието, пеј-пер-вју… И тој како мене е човек кој имаше појаси во повеќе категории. Зошто да не?“, додава шампионот.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...