Британецот Ретлкиф нуди над 4 милијарди фунти за Челси!


Роберт Левандовски една година пред истекот на договорот има намера да го напушти Баерн. Информацијата ја објави еден од најпознатите германски новинари, Кристијан Флак.

Левандовски решил дека му треба нов предизвик во кариерата. Според Флак, Баерн нема намера да му ја исполни желбата.

Наводно од Барселона му понудиле 30 милиони евра по сезона, што ги прави челниците на Баерн особено нервозни, тврди Фалк.

Доколку Левандовски го напушти Минхен, тогаш челниците на Баерн ќе се обидат да го донесат Себастиен Халер, 27-годишниот напаѓач на Ајакс, за кого интерес покажале Манчестер јунајтед и Борусија Дортмунд.

Каталонскиот „Мундо депортиво“ наведува дека Левандовски веќе учи шпански и истакнува дека преговорите ги води агентот на полскиот напаѓач Пини Захави, кој е во многу добри односи со претседателот на Барса, Жоан Лапорта.

Првата задача на Захави е да го убеди Баерн да прифати околу 40 милиони евра, колку што Барселона е подготвена да понуди за откуп на договорот.

Левандовски, во Баерн пристигна бесплатно, во 2014 година од Борусија Дортмунд.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ ќе одбележува 21 години во „Александар Палас“, Шекеринска една од говорниците

емократската унија за интеграција (ДУИ) денеска ја одбележува 21-годишнината од формирањето. Раководството на партијата, предводено од лидерот Али Ахмети и членови на партијата ќе...

Седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците

Во Собранието денеска ќе се одржат седници на две собраниски комисии и Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и Законодавно-правната комисија. На дневен...

Тројца кинески астронаути се вратија на земјата

Кинеските астронаути од вселенското летало Шенжу-15 безбедно се вратија на Земјата во недела, 4 јуни, по мисијата на кинеската орбитирачка вселенска станица која траеше...

Претседателот на Естонија Алар Карис во Албанија од 7 до 9 јуни

Претседателот на Естонија, Алар Карис, од 7 до 9 јуни ќе престојува во Албанија на покана на претседателот на таа земја Бајрам Бегај, пишува...

(Фото) Џенифер Гарнер, бившата жена на Бен Афлек ги однесе децата на Џеј Ло во Дизниленд

Однесувањето на Џенифер Лопез и Бен Афлек  на јавни настани поттикна гласини дека има проблеми во нивната врска. Можеби неочекувано многу за нивната врска...