Бујар Османи му одговори на Изет Меџити: Можеби на четвртиот обид ќе погодиш кој се сретнал со Груевски!

Министерот за надворешни работи на Северна Македонија – Бујар Османи му одговори на Изет Меџит по обвинувањата дека тој наводно се сретнал со Никола Груевски во Будимпешта за да разговараат за измени на Кривичниот законик.

„Еднаш рекоа дека Али Ахмети го сретнал, па рекоа – не, Артан Груби го сретнал, сега го имам sretnato! Можеби ќе погодат со четвртиот“, вели во својот одговор Османи.

За истото и во ист стил, пред неколку дена и градоначалникот на Куманово, Максим Димитревски го обвини првиот вицепремиер на Владата Артан Груби. Тврдењата на Димитревски ги демантира самиот Никола Груевски.

Инаку, Меџити денеска од својот профил на фејзбук го праша Османи: дали беше на службена или приватна посета во Будимпешта кога се сретна со Никола Груевски?

ТОП ВЕСТИ

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...

„ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ“: Ќе наврнат над 40 литри воден талог, Попоски ги предупредува граѓаните, еве каде е најкритично!

Метеорологот Славчо Попоски предупредува дека поројно врнежи од дожд доаѓаат во земјава. Тој истакна дека во текот на денешниот ден на многу места во Македонија...

ВИДЕО: Маж загина набоден од бик на традиционалниот фестивал во Валенсија

Еден човек им подлегнал на повредите откако бил набоден од бик за време на фестивал во источна Шпанија, соопштија денеска властите. Жртвата, која не е именувана,...