PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Бугарија ќе биде домаќин на состанокот на шефовите на земјите од НАТО во ЈИЕ

Mar 26, 2022

[ad_1]

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков ќе биде домаќин на средбата на шефовите на држави и влади на земјите членки на НАТО во Југоисточна Европа, соопшти прес – службата на бугарската влада.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, форумот ќе се одржи во понеделник на 28 март во владината резиденција „Бојана“.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ