Home Шоубиз

Шоубиз

Како се вљубиле Моника Белучи и Тим Бартон?

Моника Белучи нема заиграно во ниту еден филм на својот нов љубовник, американскиот режисер Тим Бартон. Тој имал свои музи, а таа инспирирала други автори. Сепак,...

Шерон Стоун зела 13,5 милиони долари помалку од Мајкл Даглас за Basic Instinct

Шерон Стоун на 43. доделување на наградите Muse во Њујорк откри неколку нови детали за филмот „Basic Instinct“ кој ја прослави во 1992 година. „Заработив...

Првоаприлски маскенбал во ЗОО Скопје

По повод Светскиот ден на шегата, во сабота на 01.04 со почеток од   12:30 во Зоолошка градина Скопје ќе се одржи Првоаприлски маскенбал. На...

„Аргентинска вечер“ во Limak Skopje Luxury Hotel – спој на аргентински специјалитети со звуците на тангото

Limak Skopje Luxury Hotel подготвува ново гастрономско изненадување за сите трагачи по нови и автентични вкусови. На 7 и 8 април 2023 година...

Џенифер Анистон атрактивна во мини фустан и на 54 години

Џенифер Анистон го одржува својот изглед во одлична форма. 54-годишната филмска ѕвезда мамеше воздишки во мини фустан од Версаче на премиерата на вториот дел...

Ким Кардашијан позираше во оскуден костим за капење, ФОТОГРАФИИТЕ без фотошоп и филтери

Ким Кардашијан во петокот беше фотографирана на една од прекрасните плажи на Малибу во розе бикини, веројатно за да сними кампања за сопствената...
НАЈНОВИ ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...