Home Македонија

Македонија

Груби заедно со Бесими, Османи, Бектеши, Шаќири и Рустеми денеска ги прими претставниците на компанијата Бехтел. Коридорот 8 станува реалност

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби, заедно со министерот за финансии, г. Фатмир Бесими, министерот за...

ДУИ: Зелената агенда во функција на развојот на Долнени

Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), денес ја претстави Изборната програма за општина Долнени, составена во духот на петте завети на Зелената агенда, фокусирана на...

ДУИ: Шар Планина национален парк, исполнето ветување

Претседателот на ДУИ Али Ахмети придружуван од првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за финансии Фатмир Бесими, министерот за животна средина и просторно планирање Насер...

ДУИ: Уште повеќе, уште подобро за нашето Тетово

Демократската Унија за Интеграција денеска ја претстави изборната програма на локалните избори за градот Тетово. Лиридон Диша, кандидат на Демократската Унија за Интеграција за член...

ДУИ ја започнува победата од Гостивар: Нашиот тим, победник на 17 Октомври

Под мотото „Избери живот, гласај зелено“, Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), вечерва ја започна кампањата за локални избори во градот Гостивар каде ги претстави...

ДУИ ја презентираше програмата за променa во Гостивар

Демократската Унија за Интеграција денеска ја презентираше својата програма за локалните избори за градот Гостивар. Претседателот на огранокот на ДУИ во Гостивар, Башким Хасани на...
НАЈНОВИ ВЕСТИ

Одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографии » opserver.mk

 Новите Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G  целосно ќе ве освојат оваа пролет со својата функционалност, достапност и секако, со уште подобрената...

Италија ја ограничи употребата на податоците на италијанските корисници од апликацијата ChatGPT

Италијанската агенција за заштита на податоци денеска објави дека отворила истрага против апликацијата ChatGPT на OpenAI поради сомневање за прекршување на правилата за...

Зеленски и шефовите на странски држави и влади оддадоа почит на жителите на Буча убиени од руските агресори

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, заедно со повеќе шефовите на странски држави и влади им оддаде почит на жителите на Буча убиени од...

Работната група за уставните измени ќе работи и без ВМРО-ДПМНЕ

Ако ВМРО-ДПМНЕ одбие да се вклучи во работната група за уставните измени, тоа ќе биде негативно за процесот кој треба да ја одреди иднината...

Груби се сретна со в.д. Германскиот амбасадор Ото Граф: Уставни промени годинава!

Скопје, 31 март – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, се сретна со в.д. амбасадорот...