Home Спорт

Спорт

Антиќ: Првата лига наскоро ќе добие спонзор кој ќе ги ослободи клубовите од доста трошоци

Перо Антиќ останува на чело на Кошаркарската федерација на Македонијa и во наредните четири години откако на денешното Изборно собрание беше единствен кандидат и...

Моментите на ферплеј што минаа незабележано: Комити и Чкембари заеднички скандираа во чест на своите починати другари

Во целата медиумска бура што се крена по ракометното дерби меѓу Вардар и Пелистер, незабележано помина еден момент кога припадниците на двете навивачки...

Сане доби клоца од Тухел на првиот тренинг🎥

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНовиот тренер на Баерн Минхен, Томас Тухел денес го...

Нагелсман може да го наследи Конте во Тотенхем

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIБаерн Минхен се одлучи на изенадувачки потег и му...
НАЈНОВИ ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...