Home Uncategorized

Uncategorized

Јовица Стојановиќ e новиот ВД директор на Управата за извршување на санкции

Владата на Република Северна Македонија ја одржа 120-та седница. На седницата, Владата го прифати предлогот на Министерот за правда и за ВД директор на Управата...

Сопругот на исчезнатата Србинка во САД гуглал „како да се ослободиш од мртво тело?“

Инспекторите кои работеа на исчезнувањето на Ана Волш пронајдоа крвав нож во подрумот на домот што таа го дели со нејзиниот сопруг и го обвинија за...

Агрон Биба: Академиците да ги погледнат емисиите на Васко Ефтов за да видат дека македонско име не може да загине!

Во ретко лежерен стил и шеретски јазик,авторот Агрон Биба во еден текст во Либертас.мк, го поздрави придонесот на Васко Евтов за последните две емисии...

Отворена нова подрачна канцеларија на Меѓуопштинскиот центар за социјални работи – Македонски Брод во општина Пласница

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, заедно со градоначалникот на општина Пласница, Алија Јаоски, и директорот на Меѓуопштинскиот центар за социјална работа...

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ КОНЕЧНО СТИГНА ДО ВЛАДАТА – оттаму велат: Ќе се консултираме со сите, одлуката ќе биде согласно стратешките државни интереси

До Владата на Република Северна Македонија, преку Министерството за надворешни работи, од француското претседателство пристигна предлог со идеи кои се однесуваат на нашите jaвно...

Скопјанец осомничен дека тешко ја повредил сопствената мајка

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 31-годишен скопјанец осомничен за кривично дело – Тешка телесна повреда од член 131 став 2 во врска...
НАЈНОВИ ВЕСТИ

ДУИ утре одбележува 21 годишнина од своето постоење

Демократската унија за интеграција (ДУИ)  утре на 5 јуни по повод 21-годишнината од своето постоење со свечен коктел во хотелот " Александар палас" во...

Славната пејачка се обрати кон хејтерите: „Јас сум во мојата дебела фаза, па што?“

Музичарката со албанско потекло Бебе Реџа сподели фотографија од нејзиниот стомак на Твитер откако видела како луѓето го бараат нејзиното име со зборот „дебела“...

Директорот на Nvidia: Секој може да програмира со помош на вештачка интелигенција

Вештачката интелигенција значи дека секој сега може да биде компјутерски програмер бидејќи сè што треба да направи е да „разговара со компјутерот“, изјави денеска...

Зеленски: Најмалку 500 украински деца загинаа во војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека најмалку 500 украински деца биле убиени во војната на Русија против неговата земја. Тој го изјави ова...