Чави бара од Лапорта да го врати Меси


Вчера претседателот на Барселона, Жоан Лапорта истакна дека историјата на Меси во Барса не е завршена, па фановите се прашуваат дали е можно Аргентинецот да се врати на „Камп Ноу“.

Тренерот на Каталонците Чави Ернандез секако сака повторно да го види својот поранешен соиграч на „Камп Ноу“.

Медиумите тврдат дека Чави разговарал со претседателот Жоан Лапорта и побарал од него да направи се за да го врати Меси по истекот на неговиот договор со Пари Сен Жермен. Тој смета дека ваквиот потег ќе и помогне на Барса и спортски и финансиски.

Договорот на Аргентинецот со ПСЖ е до јуни 2023 година, а вклучува и опција за продолжување на уште 12 месеци.

И самиот Лапорта во своето интервју призна дека сака да го врати Меси во Барселона

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...