Чави: Лут сум, направив грешка


Барселона и трет натпревар по ред загуби на својот стадион. По поразот од Ајнтрахт во Лигата на Европа (2:3), во шпанското првенство, бодовите од Камп Ноу ги одземаа Кадиз, а синоќа Рајо Ваљекано со минимални победи (0:1).

„Ги искомплициравме нашите животи, но сè уште работите се под контрола“, изјави тренерот на Барселона, Чави.

На пет кола пред крајот Барселона е второпласирана и во добра позиција да освои едно од првите четири места и пласман во Лигата на шампионите следната сезона. На табелата имаат шест поени повеќе од петтопласираниот Бетис.

„Бевме деветти во ноември. Не се плашиме да играме, но работите се комплицираат. Да се одмориме и да размислиме за Мајорка. Имаме пет финалиња до крајот на сезоната”, додаде Чави, а потоа го коментираше поразот од Рајо Ваљекано.

„Не знам што се случи со тимот по победата на Ел Класико. Сите бевме возбудени поради таа добра серија и добрите форма во која се наоѓавме. Бевме возбудени поради можна борба за титулата и сега треба да се мотивираме за да можеме да избориме пласман во Лигата на шампионите, лут сум и разочаран. Денеска направив грешка како тренер. Особено во мотивацијата на играчите. Мислев дека дадов се, но испадна дека тоа не било доволно“.

Текстот Чави: Лут сум, направив грешка е превземен од МАКФАКС.

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...