Чави: Не знам за Реал, но Барса секогаш мора да игра добро

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп со најсилниот состав ќе го започне реваншот против Бенфика во Лигата на шампионите. „Црвените“ првиот меч во Лисабон го добија со 3:1.

Пред реваншот, Клоп е претпазлив, нема намера да тактизира и покрај тоа што во сабота, против Манчестер сити неговиот тим ќе го игра полу-финалето во ФА купот.

„Првото полувреме го добивме со 3:1, тој резултат е ист како и 2:0, многу опасен. Добар резултат, но доколку постигнат први гол целата ситуација ќе се смени. тоа ни се случи против Интер“, рекол Клоп.

Германецот на новинарите им открил дека очекува Бенфика веднаш ќе започне со жестоки напади.

Кога станува збор за составот, Клоп рекол дека ќе играат оние кои се најодморни во овој момент.

ТОП ВЕСТИ

Чоколадно смути со овошје

Состојки: (за 2 лица) – 1 зрела банана (замрзната) – 5 јагоди (замрзнати) – 2 дл млеко или бадемово млеко – 1 лажичка ванилин шеќер – 2 лажици какао –...

Пентагон го демантира „Волстрит журнал“, Кинезите не граделе шпионска станица во Куба

Пентагон не е запознаен со кинеско-кубанскиот план за формирање кинеска шпионска станица за електронско прислушување на територијата на Куба. Портпаролот на Министерството за одбрана, Пет...

Ким Кардашијан има ново момче: Мистериозниот маж го носела во ресторан во кој одела со бившиот

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан откри дека се гледа со мистериозен маж, а за да го скрие неговиот идентитет, му го дала прекарот „Фред“. Најпознатата старлета...

(Видео) Невреме во Белград: од силните громови испукале стаклата на автомобилите

Силно невреме го зафати синоќа Белград и направи хаос. Според снимките кои беа објавени на социјалните мрежи, грмотевиците биле многу силни и имало во...

Претреси во Битола, пронајдени пиштол, муниција, украдени предмети

На 08.06.2023 полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода К.Ј.(26) од Битола. При претрес во неговиот дом,...