Чоколадно смути со овошје

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Состојки:

(за 2 лица)

– 1 зрела банана (замрзната)

– 5 јагоди (замрзнати)

– 2 дл млеко или бадемово млеко

– 1 лажичка ванилин шеќер

– 2 лажици какао

– мраз по потреба

– мед

Подготовка:

Исечете ја бананата на прстени и замрзнете ја.

Јагодите и какаото измешајте ги, па додајте ја бананата, ванилиниот шеќер, оставете малку да отстои.

Додадете млеко и сè измешајте во блендер, а потоа додадете какао.

Истурете во чаши и послужете го напитокот.

 

ТОП ВЕСТИ

Samsung SmartThings ги поврзува луѓето со најважните работи < Опсервер

Скопје, С. Македонија – 31 август 2023 година – Samsung Electronics Co., Ltd денеска ги прикажа своите најнови иновации за поврзан дом. За...

Apple ќе го претстави новиот iPhone на 12 септември < Опсервер

На 12 септември Apple ќе претстави нови производи, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација. <!-- <!-- <!-- ...

Специјална соработка за паметниот проектор „The Freestyle“ < Опсервер

Samsung Electronics во соработка со светски познатата корејска група BTS најавија премиера на краток филм во кој SUGA (член на групата), како амбасадор...