Човек на Барса сакал да поткупи функционер на УЕФА, за да се покрене истрага против ПСЖ и Сити


Официјален претставник на Барселона се обиде да поткупи функционер на УЕФА со идеја да покрене истрага против Манчестер Сити и Пари Сен Жермен за можно прекршување на правилата за финансиски фер-плеј во февруари 2020 година.

Ова го тврди новинарот Сајмон Купер од „Фајненшл тајмс“ во својата книга.

„Има ли некој во одделот за финансиски фер-плеј кој можеме да го платиме?“, прашал претставникот на Каталонците за време на вечерата.

Сепак, авторот не открива повеќе детали за случајот.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Запалено градското собрание во градот Бордо на синоќешните протести во Франција

Според извештаите на француското МВР, на вчерашните протести ширум земјата излегле над еден милион луѓе, а поради немирите низ целата земја биле уапсени 80...

(Видео) Огромен пожар во Истанбул: Огнена стихија зафати хотел, две лица загинаа

Две лица загинаа, а уште две се повредени во пожар што рано утринава избувна во седумкатен хотел во Истанбул. Причината за пожарот засега не е...

24 години од бомбардирањето на НАТО врз Југославија

На 24 март 1999 г. НАТО без одлука на Советот за Безбедност на ОН, започна терористички напад врз СР Југославија. Најмладата жртва на агресијата...

Елмас и Чурлинов ја скршија цврстата Малта на „Тодор Проески“

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНа Арената „Тодор Проески“, Македонија вечерва забележа победа против...

Шетала гола на улица со денови: Популарна актерка сместена на психијатрија (ФОТО)

Тинејџерската филмска ѕвезда Аманда Бајнс со денови бесцелно талкала низ улиците на Лос Анџелес, а потоа почнала да се шета целосно гола, по...