Чуамени се договорил со Реал, сега уште двата клуба околу отштетата


Капитенот на Реал Мадрид, Карим Бензема, не сакаше да ја коментира одлуката на Килијан Мбапе да остане во ПСЖ, односно да не му се придружи на „Сантијаго Бернабеу“. Поточно, ја означи како небитна во овој момент, кога е максимално фокусиран кон финалето во Лигата на шампионите.

„Мбапе? В сабота играме финале во Лигата на шампионите. Сега не е време да размислувам и да разговораме за небитни работи. Не сум лут, туку сум фокусиран на Лигата на шампионите, тоа е многу поважно. Инаку, секој одлучува за себе, а јас сега размислувам единствено за финалето“, изјави Бензема.

Французинот додаде дека и фотографијата со „Тупак“ на неговиот Инстаграм не била наменета за Мбапе, иако означува „предавство“.

ТОП ВЕСТИ

Samsung SmartThings ги поврзува луѓето со најважните работи < Опсервер

Скопје, С. Македонија – 31 август 2023 година – Samsung Electronics Co., Ltd денеска ги прикажа своите најнови иновации за поврзан дом. За...

Apple ќе го претстави новиот iPhone на 12 септември < Опсервер

На 12 септември Apple ќе претстави нови производи, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација. <!-- <!-- <!-- ...

Специјална соработка за паметниот проектор „The Freestyle“ < Опсервер

Samsung Electronics во соработка со светски познатата корејска група BTS најавија премиера на краток филм во кој SUGA (член на групата), како амбасадор...