Далас не може без Дончиќ – Брејк на Јута во Тексас

Фудбалерите на Јувентус и Болоња одиграа 1.1 во 33.коло, во Серија А. „Старата дама“ до бод дојде во 96.минута со голот на Душан Влаховиќ.

Болоња одигра храбро против фаворитот, кој во текот на натпреварот не успеа да реализира неколку добри шанси.

Марко Аранутовиќ ги шокираше играчите и навивачите на Јувентус, кога во 52.минута го совлада Шчесни.

Клучниот момент се случи во 82.минута, кога по прегледувањето на ВАР, судијата Саки исклучи двајца играчи на Болоња. Сумаоро бидејќи го спречи Мората во изгледна позиција за постигнување гол, а Медел поради жестоки протести.

Од тој момент Јувентус изврши опсада на голот на Болоња. Во 96.минута Влаховиќ по додавањето од Мората го постави конечниот резултат.

Јувентус се четврти на табелата со 63 бода, три повеќе од Рома која има натпревар помалку. Болоња се наоѓа на 13.место со 38 бода и е далеку од опасната зона.

ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Сопругата на Канје Вест се појави во црква во морбидно издание

255 Раперот Канје Вест се ожени со Бјанка Сенсори пред неколку месеци, а парот привлекува големо внимание на јавни места. Така, тие се појавија во...

Анастасија Ражнатовиќ насмеана покрај Немања Гудељ по загубата на бебето

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се поддржуваат еден со друг и во најтешките и во најубавите денови. Српскиот пар прослави за победата на тимот...

Битиќи со германските компании: Нудиме поволно деловно опкружување, стратешки предности и силна владина поддршка

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари средба со делегацијата...

Шакира има НОВА ЉУБОВ? Пејачката видена на јахта со познат спортист (ФОТО)

170 Колумбиската пејачка Шакира повторно го привлече вниманието поради приватниот живот, но сега причината не е нејзиниот поранешен партнер, туку некој за кој се...

Груби присуствуваше на редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...