Деле Али пак заедно со ќерката на Гвардиола


Британските таблоиди повторно ја актуелизираат непотврдената романтична врска помеѓу ѕвездата на Тотенхем, Деле Али и најстарата ќерка на менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, 20-годишната Марија, откако двајцата беа забележани заедно во „Старбакс“ во Лондон.

25-годишниот Али беше „фатен“ во интимен момент со Марија во еден бар во Лондон во мај, и пет месеци подоцна, очигледно двајцата уште се заедно. Оваа врска дојде откако Али ја прекина петгодишната врска со манекеката Руби Меј во февруари.

Пеп Гвардиола има три деца со својата сопруга Кристина Сера – 20-годишната Марија, 18-годишниот Мариус и 13-годишната Валентина.

ТОП ВЕСТИ

Северна Кореја тестираше подводен дрон со нуклеарно оружје

Новиот систем на подводни беспилотни летала, како што објави државната агенција КЦНА, е наменет за тајни напади во водите на непријателот со цел да...

Полиција повикана во домот на Ријана откако непознат маж се обидел да ја запроси

Полицијата била повикана во домот на Ријана во четвртокот откако во куќата дошол маж со намера да ја запроси пејачката. Човекот, чиј идентитет не се...

Земјотрес во Бања Лука

Земјотрес со јачина од 3,8 степени по Рихтер се случи утринава во Бања Лука. Земјотресот е регистириран околу 7:30 часот, покажува Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар...

СДСМ: Во заложништво на Апасиев, Мицкоски е класичен антиевропски политичар

Христијан Мицкоски е класичен антиевропски политичар, заложник на Димитар Апасиев и Левица, со кого се наптреваруваат во блокади и кочење на државата велат од...

(ВО ЖИВО) Изјави на премиерот Ковачевски, министерот Меџити и амбасадорката Агелер

Изјави на премиерот Димитар Ковачевски, министерот за здравство Фатмир Меџити и амбасадорката на САД, Анџела Прајс Агелер по посетата на реновираниот дел на Универзитетската...